Mediostar Next Pro - leczenie zmian trądzikowych Szczecin - Salon / Gabinet - depilacja laserowa Szczecin | najlepszy laser Mediostar Next

Przejdź do treści

Menu główne:

Mediostar Next Pro - leczenie zmian trądzikowych Szczecin

Laser - zabiegi
Skazy i niedoskonałości skóry często są przyczyną dyskomfortu psychologicznego i psychosomatycznego, a w przypadku trądziku mogą stanowić poważny problem. Laser ten stanowi  niezbędną pomoc w usuwaniu zmian skórnych i niedoskonałości w postaci bezbolesnych zabiegów, bez konieczności stosowania środków znieczulających.

MedioStrar NeXT idealne połączenie 2 długości fali:
  • 810 nm: sprawdzona długość fali do usuwania owłosienia, wysoka absorpcja w melaninie, mała w oxyhemoglobinie
  • 940 nm: wysoka absorbcja w oxyhemoglobinie (koagulacja naczyń krwionośnych do 2mm średnicy, głębsza penetracja w głąb skóry, mniejsze odczucie dyskomfortu dla ciemnych typów skóry)
  • połączenie dwóch długości fali jest najbardziej sprawdzoną metodą usuwania owłosienia dla wszystkich typów skory
  • 940 nm przy głowicy do zamykania naczyń przynosi najbardziej  efektywne rezultaty w zabiegach na żyłach nóg czy naczynkach na twarzy

Zabiegi pomaga na:

• Trądzik (łac. Acne vulgaris) choroba  skóry, gdzie pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji  androgenowej) dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów  łojowych (łojotoku).  Zmiany chorobowe występuja zwykle na skórze  twarzy, górnej części pleców i klatki piersiowej. Zmiany to zaskórniki,  grudki, krosty, torbiele ropne i blizny. Trądzik występuje u  młodzieży  w wieku dojrzewania, ale również u  osób w średnim wieku. Czynniki  wpływajace na rozwój trądzika odpowiedzialne są czynniki genetyczne,  hormonalne i bakteryjne.

• Trądzik pospolity wiąże się z nadmiernym  wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu  wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Nakładające się na siebie  warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający  i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego  czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest  niezapalną postacią trądziku. Zamknięty gruczoł blokuje  dostęp tlenu co  stwarza doskonałe warunki do rozwoju bakterii beztlenowych, które  powoduja stan zapalny.  

• Trądzik różowaty jest to schorzenie  dotyczące osób w wieku dojrzałym, najczęściej po 30 roku życia, zarówno  u kobiet jak i u mężczyzn. Polegają na występowaniu wykwitów  rumieniowych, grudkowych i krostkowych. Umiejscowione na twarzy  i dekolcie. Nie leczony w pierszym etapie choroby rumień utrwala się,  dochodzi do trwałego poszerzania naczyń krwionośnych, następnie powstają  grudki i krosty, a postępująca choroba w zaawansowanym etapie powoduje  przerosty gruczołu (np. na nosie).

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego